Która z nas nie marzy o pięknej biżuterii? Jest wiele kobiet, które kochają świecidełka. Jedne wybierają duże i masywne wzory, inne zaś stawiają na delikatność i prostotę. Niemniej biżuteria jest nieodłącznym elementem naszej garderoby, bo cóż innego, jak nie pięknie mieniące się w słońcu kolorowe, błyszczące kamyczki dodadzą elegancji nawet klasycznej małej, czarnej sukience.

Na rynku jubilerskim jest dostępna cała masa wzorów. Ilość i jakość proponowanych przez jubilerów wyrobów, jest w stanie trafić w najbardziej wymagające gusta konsumentów. Lista dostępnej biżuterii jest długa i wydaje się nie mieć końca. Począwszy od złotej wysadzanej drogocennymi brylantami i diamentami biżuterii, po srebrną, skórzaną czy też wykonaną z tworzyw sztucznych i zdobioną emalią. Wybór jest ogromny. Jednak czy każdy może sobie pozwolić na zakup drogocennego kruszcu czy kamieni? Bez wątpienia piękna i jakościowa biżuteria ma również wysoką cenę. Jednak na rynku biżuteryjnym powstała alternatywa dla drogich błyskotek, jaką jest stal chirurgiczna.

 

Stal chirurgiczna alternatywą dla drogiej biżuterii

Stal chirurgiczna jak sama nazwa wskazuje, nie ma zastosowania jedynie w dziedzinie medycyny. Jej właściwości są wręcz idealne do tworzenia z niej biżuterii, albowiem jest to metal odporny na uszkodzenia. Stal chirurgiczna jest odporna na działanie czynników atmosferycznych tj. wilgoć, promienie UV, jak również działanie korozji. W efekcie biżuteria wykonana z tego materiału nie czernieje. Dodatkowym atutem stali chirurgicznej jest fakt, że nie powoduje alergii.

Bardzo dużą popularnością cieszy się metoda platerowania stali np. złotem. Polega ona na pokryciu danego elementu cienką warstwą innego metalu w efekcie czego uzyskuje się biżuterię w wyglądzie niemal identycznym, jak ta zakupiona w najdroższym sklepie jubilerskim. Dzięki odporności stali chirurgicznej na wspomniane wyżej czynnik zewnętrzne, wytrzymałości na wgniecenia i uszkodzenia mechaniczne oraz dostępnej metodzie platerowania, twórcy prześcigają się w tworzeniu z niej przepięknych wzorów biżuterii w postaci zegarków, bransoletek, pierścionków, kolczyków, naszyjników itp. Niewątpliwie największym hitem stał się naszyjnik o nazwie celebrytkaJest to cienki, krótki łańcuszek z jedną lub wieloma zawieszkami. Najczęściej zawieszki przyjmują formę płaskich, ażurowych i niewielkich elementów tj serca, koniczynki, krzyżyki, gwiazdki i wiele innych figur. Celebrytka ze stali chirurgicznej cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży jak i kobiet dojrzałych. Cieszy się ogromną popularnością wśród gwiazd i celebrytów.  Ze względu na jej subtelny wygląd, fantastycznie nadaję się do codziennych, jak i wieczorowych stylizacji.

Biżuteria stworzona ze stali chirurgicznej jest więc idealną alternatywą dla osób chcących ozdobić swoje ciała, nie wydając przy tym dużych pieniędzy.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *